WYPEŁNIACZE
Wypełniacze są bardzo efektywnymi preparatami podtrzymującymi młody i piękny wygląd. Są to substancje wstrzykiwane w określonej objętości śródskórnie lub podskórnie, które poprzez unoszenie powierzchownych warstw skóry pozwalają na kształtowanie jej powierzchni poprzez korekcję fałdów i zmarszczek. Zabiegi są dostosowane do potrzeb skóry, a rezultaty widoczne natychmiast. W dzisiejszych czasach na rynku jest bardzo wiele wypełniaczy. Obecnie wypełniacze są to preparaty, które po podaniu utrzymują się w organizmie człowieka od 6 do 18 miesięcy.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka – najwięcej tego kwasu znajduje się w skórze, bo aż 50% całej zawartości. Pozostała część obecna jest głównie w gałkach ocznych, płynie łzowym, stawach i mierzy zewnątrzkomórkowe. Do dwudziestego piątego roku życia w naszej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra w tym wieku jest gładka, sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra staje się przesuszona, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, policzki oraz usta tracą swoją objętość. Do czterdziestego roku życia traci się aż połowę kwasu hialuronowego.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy w bardzo dużym stopniu nawilża i nawadnia tkanki. Ma właściwości antyoksydacyjne oraz stymulujące powstawanie nowych fibroblastów oraz aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegom z użyciem wypełniaczy?
Podając wypełniacze można skorygować następujące części naszego ciała:

 • lwia zmarszczka
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki palacza
 • usta
 • kącik ust
 • linie marionetki broda

Czy podanie wypełniacza jest bezpieczne?
Wstrzyknięcie wypełniacza nie powoduje zazwyczaj żadnych efektów ubocznych jeżeli osoba, która poddała się temu zabiegowi, całkowicie dostosowuje się do zaleceń. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem wypełniaczy?
Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • niektóre choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie, grypa
 • opryszczka
 • menstruacja
 • aktywny stan zapalny lub infekcja w miejscu, w którym ma odbyć się zabieg

Jak długo należy oczekiwać na efekt zabiegu?
Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Końcowy efekt zobaczymy dopiero po kilku dniach od momentu wykonania zabiegu, kiedy zejdzie opuchlizna.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
W zależności od intensywności mimiki twarzy oraz trybu życia, efekty mogą utrzymać się od 8 do 18 miesięcy.

Usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany w naszym gabinecie to najbardziej wiarygodny wypełniacz na rynku, zarówno pod względem bezpieczeństwa, skuteczności oraz trwałości.
Wypełniacz dodatkowo stymuluje biologiczne działanie w celu przywrócenia kolagenu w strukturach skóry właściwej, tym samym komplementując efekty wypełnienia o dodatkowe działanie anti-aging (przeciw starzeniu).Dzięki żelowi wykonanemu z jednofazowego kwasu hialuronowego możliwe jest uzyskanie doskonałego liftingu zmarszczek skóry.