Na pewno nie jedna z Was miała doświadczenie z zabiegiem mikrodermobrazji. Wiem że wasze doświadczenia są różne i pozytywne i negatywne.
Postaram się tym artykułem przedstawić fakty i mity na temat zabiegu mikrodermobrazji. Jest to bez wątpienia bardzo popularny zabieg. Ten  mechaniczny mikropeeling wyraźnie poprawia wygląd skóry i pozbawia jej niedoskonałości.
Jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów nieinwazyjnych w naszym gabinecie ze względu na bardzo widoczne efekty.
Podczas zabiegu złuszczamy naskórek, skóra zostaje dotleniona i wzmocniona, a dodatkowo  redukujemy takie niedoskonałości, jak: zmarszczki, rozstępy, blizny po trądziku, przebarwienia, blizny na ciele, gdyż zabieg można stosować na twarz i ciało.
Szczegóły zabiegu:
To zabieg polegający na złuszczaniu naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu, zasysająca pompa wciąga martwy, zrogowaciały naskórek złuszczony kryształkami diamentu.
Przez 48 godzin po zabiegu nie należy chodzić na basen ze względu na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą.
Mikrodermabrazja wzmacnia wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach lub preparatach leczniczych. Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest także przed przeprowadzeniem zabiegów z użyciem lasera, kwasów czy fal radiowych.
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który może zostać przeprowadzony jednorazowo lub w seriach kilku zabiegów w odstępach czasowych co 3 lub 4 tygodnie. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów i utrzymania ich jak najdłużej zaleca się regularne wykonywanie mikrodermabrazji diamentowej.
Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu.

 

Mity związane z Mikrodermabrazją
 • Mikrodermabrazja zredukuje zmarszczki – Nie zredukuje ich w całości, mikrodermabrazja może jedynie spłycić drobne zmarszczki.
 • Pomoże zlikwidować rozstępy – Podobnie jak wyżej, może poprawić wygląd rozstępów,
 • Usunie przebarwienia – ten zabieg nigdy w 100% nie usunie przebarwień, może jedynie poprawić ich wygląd, ale jeden zabieg to za mało, wymagana jest seria zabiegów i odpowiednia pielęgnacja skóry.
 • Gwarantuje idealne oczyszczenie – ten mini odkurzacz potrafi oczyścić skórę,
 • To zabieg dla każdego – kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z tego zabiegu, ich cera jest  w tym okresie bardziej podatna na tworzenie się przebarwień.
 Fakty związane z mikrodermabrazją
 • pobudza produkcję kolagenu i elastyny co zwiększa elastyczność i poprawia jakoś skóry
 • istnieje możliwość częstego powtarzania (nawet co 7 dni)
 • jest to alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
 • generalna regeneracja skór
 • eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń
 • przyspieszenie krążenia krwi i limfy
 • zwiększenie absorpcji kosmetyków – odżywienie i nawilżenie skóry
Po zabiegu
Pobudzona podczas zabiegu do metabolizmu skóra lepiej wchłonie kosmetyki, a efekt odżywienia i rozświetlenia będzie jeszcze bardziej widoczny. Zabieg może z powodzeniem stosować każdy, komu zależy na zadbanym wyglądzie i świeżej, pełnej blasku cerze. Tutaj wiek nie stanowi żadnej bariery, ponieważ zabieg ten rozwiązuje wiele problemów, z jakimi borykają się zarówno skóry młodsze, jak i starsze.
Wiele gabinetów oferuje ten zabieg ale nie w każdym gabinecie jego efekty są takie same!