Urządzenie do usuwania zmian skórnych

Kaszaki, brodawki i popękane naczynka krwionośne to niegroźne ze zdrowotnego punktu widzenia zmiany, które jednak nikomu nie dodają uroku. Mogą być zlokalizowane na dowolnej części ciała, ale te znajdujące się na twarzy bywają odbierane jako szczególnie szpecące. Współczesna kosmetologia i dermatologia kosmetyczna doskonale radzą sobie ze zmianami tego typu. Urządzenie Lamprobe to najlepszy dowód na to, że nowe rozwiązania technologiczne dostępne są dziś dla każdego.

To amerykańskie urządzenie pozwala na wykonywanie bezinwazyjnych zabiegów mikrochirurgii zmian skórnych. Dzięki niemu usuwanie kaszaków i brodawek stało się zdecydowanie łatwiejsze i bardziej bezpieczne. Jest ono wykorzystywane także do zamykania naczynek, dzięki czemu można pozbyć się pojedynczych, czerwonych kropek, albo można zlikwidować szpecące pajączki.

Jakie zmiany skórne można usunąć przy pomocy Lamprobe?

Nowoczesna kosmetologia podobnie jak medycyna estetyczna są w stanie poradzić sobie z większością zmian skórnych, pojawiających się na ciele. Część z nich związanych jest z wiekiem, niektóre powstają na skutek niewłaściwej pielęgnacji, a nawet stylu życia. Nastolatki często borykają się z problemem w postaci ropnych wykwitów będących skutkiem zbyt intensywnego działania gruczołów łojowych. Urządzenie Lamprobe doskonale radzi sobie z osuszaniem ropnych krostek trądzikowych. Osoby starsze uskarżają się czasami na pojawianie się szpecących brodawek i włókniaków. Z nimi także można poradzić.

Kolejnym problemem skórnym, który może pojawić się w dowolnym momencie życia, jest pękanie naczynek krwionośnych, które mogą tworzyć mało estetyczne pajęczynki, czyli teleangiektazje. Urządzenie Lamprobe umożliwia bezinwazyjne zamykanie naczynek. W ten sam bezbolesny sposób można pozbyć się także większych zmian, takich jak plamki Campbella de Morgana czy naczyniaki różnej wielkości.

Na czym polega zamykanie naczynek?

Problem popękanych naczynek dotyczyć może każdego, niezależnie od płci i wieku. Jeżeli dotyczy on twarzy lub szyi, to może powodować spory dyskomfort. Dlatego wiele osób zgłasza się do gabinetów kosmetycznych z prośbą o wykonanie zabiegu zamykania naczynek. Nowoczesne urządzenia pozwalają na błyskawiczne, a do tego mało odczuwalne zamykanie naczynek. Aparat wykorzystuje oddziaływanie fal radiowych w celu zamknięcia poszerzonych lub pękniętych naczynek krwionośnych.

Zamykanie naczynek falami radiowymi to rozwiązanie bardzo skuteczne i jednocześnie bezpieczne. W przeciwieństwie do dawniej stosowanych metod zamykania naczynek zabieg jest całkowicie bezinwazyjny. Wykorzystanie fal radiowych zapewnia maksymalną precyzję, a sam zabieg zamykania trwa bardzo krótko i nie wymaga stosowania znieczulenia. Lamprobe pozwala na punktowe oddziaływanie, dzięki czemu falą radiową jest traktowana konkretna zmiana skórna, a pozostałe naczynia i tkanki pozostają nienaruszone.

Urządzenie Lamprobe nie tylko do zabiegów zamykania naczynek krwionośnych

Oprócz popękanych czy rozszerzonych naczynek krwionośnych powodem wykonywania zabiegów kosmetycznych mogą być stany zapalne mieszków włosowych mogące prowadzić do powstawania kaszaków. Urządzenie Lamprobe pozwoli na usuwanie zmian także tego typu. Miejscami narażonymi na powstawanie kaszaków najczęściej są owłosione części ciała, dochodzi do tego w sytuacji zatkania mieszków włosowych nadmierną ilością wydzieliny z gruczołów łojowych. Stan ten objawia się najczęściej niewielkim i niebolesnym guzkiem podskórnym.

Zwykle kaszaki znikają samoistnie, ale w sytuacji, gdy zmiana jest duża, należy rozpatrzyć możliwość pozbycia się jej. Jest to zabieg nieinwazyjny, niepowodujący naruszania struktur skóry.

Zabiegi wykonywane urządzeniem LAMPROBE zapewniają pakiet konkretnych efektów, w tym:

  • zamykanie naczynek krwionośnych, małe teleangiektazje (tzw. pajęczynki)
  • zamykanie Spider Naevi – naczyniaka gwiaździstego (tzw. znamię pająkowate)
  • zamykanie naczyniaka wiśniowego (plamki Campbell de Morgana)
  • usuwanie włókniaków, brodawek płaskich
  • usuwanie prosaków
  • usuwanie kaszaków
  • osuszanie ropnych krostek trądzikowych
  • odblokowanie porów

Przeciwwskazania do zabiegu Lamprobe:

  • ciąża
  • epilepsja
  • otwarte rany w miejscu zabiegowym
  • hemofilia (niedobór czynników krzepnięcia krwi)
  • spożywanie alkoholu przed oraz 24 godziny po zabiegu
  • choroby skóry: wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegowym
  • przyjmowanie środków farmakologicznych wpływających na krzepnięcie lub rozrzedzenie krwi
  • korzystanie z kąpieli słonecznych, solariów w ciągu 3 dni przed zabiegiem i ok. 2 tygodni po zabiegu