SZCZOTKOWANIE CIAŁA

Szczotkowanie na sucho to sposób znany od wieków. Praktykowany już przez starożytnych Greków i pradziadków współczesnych Japończyków.

Pozwala osiągnąć wiele korzyści:

  • poprawia krążenie krwi,
  • redukuje cellulit,
  • otwiera pory skóry, działa jak dobry peeling,
  • ujędrnia
  • wyraźnie odmładza,
  • zmniejsza problem z wrastającymi włoskami po depilacji

w ten sposób uzyskuje się efekt drenażu limfatycznego, który wzmacnia i zwiększa barierę ochronną.

System limfatyczny nie posiada takiego mechanizmu jak układ krążenia i musi być stymulowany do prawidłowej pracy przez szczotkowanie, aktywność fizyczną czy masaże. Poza ogólną detoksykacją ciała i utrzymaniem jędrnej, pięknej i młodej skóry zabieg szczotkowania ciała zwiększa przepływ krwi przez co dodaje energii, poprawia napięcie mięśni co objawia się ujędrnieniem ciała, działa nawilżająco ze względu na wspomaganie pracy i odblokowanie gruczołów łojowych znajdujących się w skórze. Wspomaga
również trawienie i pracę nerek.

Szczotkowanie ciała przy kruchych naczynkach krwionośnych wyraźnie je wzmocni i zahartuje. Z czasem stają się one mniej widoczne.

Przy tym zabiegu lepiej złuszczymy martwy naskórek, a tkanka tłuszczowa w problematycznych miejscach (narażonych na cellulit) równomiernie się rozłoży, przynosząc zadowalający efekt. Produkty pielęgnacyjne zaaplikowane na skórę zaraz po kuracji lepiej się wchłoną, na długo zapewniając jej nawilżenie i gładkość.

Szczotkowanie ciała na cellulit działa, wyraźnie odmładza i skórę wygładza!