Trądzik, czyli krosty i zaskórniki do niedawna kojarzyły się z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Jednak obecnie coraz częściej problem ten dotyka dorosłych. Leczenie tej choroby skóry nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym lekom i i zabiegom dermatologicznym można pozbyć się uciążliwych pryszczy, a także blizn, które po nich zostają.
Każdy, kto ma za sobą zmagania z pryszczami, krostkami i zaskórnikami wie, że choć łatwo wygrać z nimi walkę, trudno wygrać wojnę. Jednak jest to naprawdę możliwe najnowsze terapie są skuteczne. Warunek: szybkie podjęcie leczenia i konsekwencja.

Trzy fazy rozwoju trądziku
Zmiany skórne mogą mieć różną postać w zależności od zaawansowania choroby.
1. Zaskórniki to pierwsze stadium trądziku. Wyglądają jak białawe lub czarne punkciki (potocznie nazywane są wągrami).
2. Grudki i krostki to średnio nasilona postać trądziku. Na skórze widać wypukłe, czerwonawe zmiany, które świadczą o rozwoju stanu zapalnego wokół gruczołów łojowych.
3. Guzki o barwie sino-czerwonej, w środku wypełnione ropą, w tym stadium choroby zakażenie obejmuje głębsze warstwy skóry, a głębokie cysty pozostawiają trwałe blizny.

Kłopotom z cerą u nastolatków sprzyja gwałtowny wzrost wydzielania hormonów płciowych, które silnie pobudzają do pracy gruczoły łojowe. Po 20. roku życia, gdy poziom hormonów jest już stabilny, problem sam znika.

Nie wiadomo dokładnie, co może powodować trądzik u dorosłych. Niektórzy mają po prostu skłonność do nadprodukcji sebum, np. w wyniku zaburzeń w wydzielaniu hormonów. Praca gruczołów łojowych może nasilać się pod wpływem stresu, a także wskutek zażywania niektórych leków antydepresyjnych lub hormonalnych.

Skóra trądzikowa wymaga nie tylko leczenia, ale też szczególnej troski na co dzień. Polecimy kosmetyki odpowiednie do twojej cery, np. żele czy emulsje do mycia, tonik, kremy i maski.
Żel do mycia, tonik – dokładnie oczyszcza nawet najgłębsze pory. Działa lekko ściągająco, łagodząco i matująco.

Krem – przyspiesza regenerację naskórka i pomaga odblokować pory. Redukuje zmiany trądzikowe, zapewnia uczucie świeżości i napięcia. Zawiera tioxolone i zestaw oligoelementów utrzymujących zdrową i młodą skórę.

Maska – unikalna, bilogicznie aktywna i w 100% naturalna maska do twarzy i ciała z wodą termalną.
Produkt nie jest poddawany mineralizacji, dzięki czemu jego drogocenne składniki są doskonale przyswajane przez skórę. Penetrują one w głębsze warstwy naskórka działając skutecznie i przynosząc szybko efekty, regulują wydzielanie sebum, działają oczyszczająco.

Zabiegi
W terapii trądziku niezwykle ważne jest łączenie kilku metod, daje to bowiem większą gwarancję na trwałe pozbycie się kłopotów. Często proponujemy więc zabiegi mające na celu pobudzenie komórek skóry do odnowy. Zmiany trądzikowe szybciej znikają, skóra staje się gładsza.
Zabiegi regulują wydzielanie sebum, zmniejszają wypryski i usuwają martwe komórki naskórka.
– działają keratolitycznie
– wpływają normalizująco na zmiany skórne
– redukują blizny potrądzikowe
– zwiększają wytwarzanie kolagenu i elastyny

Nie ma co liczyć, że pryszcze i zaskórniki same znikną. Nie można ich lekceważyć, a leczenie ich na własną rękę jest nieskuteczne.
Dziś mamy do dyspozycji sprawdzone, skuteczne sposoby łagodzenia objawów trądziku, a nawet pozbycia się go raz na zawsze. Delikatne i systematyczne leczenie skóry sprawdza się znacznie lepiej niż mechaniczne oczyszczanie i podrażnianie naskórka.
W walce z trądzikiem osiągamy doskonałe efekty. Pacjentom proponujemy tylko preparaty z najlepszych w świecie laboratoriów oraz terapie, których skuteczność potwierdzają badania naukowe. Do takich zaliczają się m.in. peelingi czy mezoterapia. Każda z tych metod korzystnie wpływa na skórę. Najlepszy efekt uzyskuje się, łącząc zabiegi.