Nie ulega wątpliwości, że na urlopie chcemy wyglądać kwitnąco, czemu sprzyjają zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Ważne w letniej pielęgnacji jest nawilżanie, niezależnie od rodzaju skóry. Szybkie i spektakularne efekty dają indywidualnie dobrane zabiegi w gabinecie. Latem możemy zdecydować się m.in. na mezoterapię mikroigłową, lifting twarzy przy użyciu żelazka przeciwzmarszczkowego, peelingi, oczyszczanie twarzy i nawilżanie, lifting rzęs oraz depilację pastą cukrową.

Podstawową zasadą letniej pielęgnacji jest ochrona przeciwsłoneczna kremami z faktorami SPF.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg ten pozwoli na długo cieszyć się młodą i świeżą cerą. Polega na wprowadzaniu w twarz specjalnych koktajli odżywczych, w celu dostarczenia skórze składników silnie nawilżających.

Żelazko przeciwzmarszczkowe

Latem spokojnie można wybrać ten zabieg ponieważ skupia się on na treningu mięśni i silnym nawilżaniu dzięki kosmetykom z kwasem hialuronowym, które użyte są do zabiegu. Dosłownie możemy prasować zmarszczki i wyjść na słońce.

Lżejsze peelingi mogą być z powodzeniem wykonywane przez cały rok. Regularne złuszczanie naskórka znacznie poprawia jej wygląd, zwęża pory i niweluje przebarwienia. Mikrodermobrazja zapewnia szybką odbudowę tkanem i zastąpienie ich nowymi komórkami, co prowadzi do odmłodzenia skóry. Poprawia się jej elastyczność, napięcie, koloryt i struktura.

Oczyszczanie twarzy

Lato jest idealną porą na walkę o czystą cerę. Sezonowe owoce pomogą nam oczyścić organizm od wewnątrz, natomiast zabieg oczyszczania, zatroszczy się o naszą skórę od zewnętrznej strony. Regularne oczyszczanie twarzy zapewni nam piękną cerę pozbawioną niedoskonałości. Zabiegi oczyszczające polecane latem, to przede wszystkim:

  • peeling kawitacyjny – oprócz działania oczyszczającego, dotleni naszą skórę i poprawi jej mikrokrążenia naturalne
  • oczyszczanie twarzy – jest to delikatne i dogłębne oczyszczanie za pomocą kosmetyków

Zabiegi nawilżające

To właściwie powinno być letnie zalecenia dla każdej dbającej o skórę kobiety. Latem skóra pod wpływem słońca wysusza się i w efekcie szybciej starzeje. Intensywne działanie promieni słonecznych i klimatyzacja, sprawiają, że skóra staje się przesuszona. Cera odpowiednio nawilżona i odżywiona to gwarancja młodego wyglądu.

Maska czekoladowa

Zabieg czekoladowy jest ekskluzywnym zabiegiem dla cer wymagających nawilżenia, stymulacji i rewitalizacji. Ciepła maska czekoladowa działa pozytywnie na skórę, gdyż odżywia ją, nawilża, wygładza, oraz na zmysły gdyż poprawia samopoczucie. Nasiona kakao zawierają ponad 800 molekuł o właściwościach nawilżających i regenerujących.

Maska z kwasem hialuronowym

Zabieg jest polecany dla cer suchych, odwodnionych i dojrzałych. Wygładza skórę, działa kojąco i odświeżająco. Kwas hialuronowy posiada zdolność zatrzymania wody i soli mineralnych w skórze.

Lifting rzęs

Efekt jest praktycznie identyczny jak zalotka + rzęsy przejechane lekko tuszem. Doskonałe rozwiązanie na wakacje nad morzem, czy dla Pań lubiących dobrze wyglądać na basenie. Najczęściej efekt utrzymuje się 4 tygodnie.

Depilacja pastą cukrową

Po tym zabiegu musimy jednak pamiętać, aby przez ok 1-2 dnie nie wystawiać się na słońce bez filtra, aby nie powstało przebarwienie. Jeśli o urlopie już dawno zapomniałaś lub w najbliższym czasie się na niego nie wybierasz, nic nie stoi na przeszkodzie by w trakcie letnich miesięcy zadbać o własną urodę.