Wskazania do modelowania ust

  • Zwiększenie objętość wargi czerwonej,
  • Modelowanie konturu ust,
  • Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
Proces starzenia się ust podobnie jak ogólny proces starzenia się skóry przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem jest odwodnienie, w konsekwencji utrata objętości i jędrności. W miarę spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor.  Nawilżenie jest więc podstawowym warunkiem posiadania pięknego uśmiechu i jego ochrony przed skutkami upływu czasu. Woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry i zachowania procesów regeneracyjnych.
Wypełnianie i modelowanie jest świetnym rozwiązaniem dla takich problemów estetycznych jak niesymetryczne usta lub brak proporcjonalności między górną, a dolną wargą. Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca pacjentkom piękny uśmiech i dobre samopoczucie.
Ze względu na różne oczekiwania, każda pacjentka jest inaczej traktowana. Nie zawsze znaczne powiększenie ust jest pożądane, najczęściej delikatny retusz jest wystarczający w ich uwydatnieniu i zachowaniu naturalnego wyglądu.

Przygotowanie do powiększania ust kwasem hialuronowym sprowadza się do:

– rezygnacji ze stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi (np. aspiryny) na 3 dni przed zabiegiem

– stosowania preparatów uszczelniających naczynka krwionośne (witamina C, rutyna)

– rezygnacji z palenia papierosów, a na dobę przed zabiegiem – ze spożywania alkoholu

– w przypadku tendencji do nawrotów opryszczki – stosowania leku Heviran na 3 dni przed zabiegiem

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym rozpoczyna się od znieczulenia ust kremem.

 

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Po zabiegu kwas hialuronowy jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. Efekty utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Czas ten zależy od indywidualnych cech u danej osoby (ruchy mimiczne) oraz rodzaju użytego preparatu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Bezpośrednio po wykonaniu iniekcji kwasu hialuronowego usta mogą być zaczerwienione i obrzęknięte, jednak objawy te ustępują samoistnie. Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest przestrzeganie higieny w miejscu zabiegowym. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać:

– nadmiernej mimiki twarzy

– przyjmowania gorących napojów i posiłków

– wykonywania makijażu ust

Ponadto przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać sauny, basenu, opalania, intensywnego wysiłku fizycznego.

Po ustąpieniu opuchlizny i zaczerwienieniu, czyli w ciągu kilku dni po zabiegu możliwa jest ocena ostatecznego efektu zabiegu. Usta są pełniejsze i kształtniejsze, zniwelowane zostają wszelkie asymetrie, kolor czerwieni wargowej jest bardziej intensywny. Zabieg umożliwia zarówno modelowanie ust u młodych osób, jak i korygowanie kształtu ust i odmładzanie ich okolic u osób starszych. Użycie kwasu hialuronowego zapewnia dodatkowo efekt nawilżenia i rewitalizacji ust, a także ich wygładzenia.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka)
  • Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni

Zapraszamy na zabieg do naszego salonu