Na polskim rynku przedłużanie rzęs i zagęszczanie rzęs jest dostępne od 2007 roku. Jednak na początku niewiele kogo było stać na ten zabieg, gdyż wtedy przedłużanie rzęs kosztowało nawet 1000zł. Było mało firm które produkowały rzęsy, mało stylistek rzęs. Rynek oczekiwał zmian. Wkrótce więc zaczęto sprowadzać tańsze odpowiedniki drogich marek, szkolenia były bardziej dostępne, a zabiegi stylizacji rzęs kosztowały znacznie mniej. Rzęsy nabrały popularności, dostępnych było wiele grubości, skrętów i firm produkujących/sprowadzających rzęsy.
Na początku metoda 1:1 była jedyną dostępną metodą stylizacji rzęs. Metoda ta polega na doklejaniu do jednej naturalnej rzęsy dokładnie jednej syntetycznej i pozwala na przedłużenie rzęs naturalnych nawet o 30% ich długości. Jednak uważam, że im mniej wydłużamy rzęsy oczywiście w stosunku do naturalnej rzęsy, tym zdrowiej i lepiej! Podstawowa zasada to prawidłowa separacja rzęs naturalnych, prawidłowa odległość od powieki oraz dobre kierunkowanie rzęs przyklejanych. Zaletą tej metody jest subtelny efekt, perfekcyjnie wytuszowanych rzęs, bez grudek i posklejanych włosków. Zabiegi trwają od 1,5 do 2 h w zależności od zaawansowania stylistki, jej stylu i tempa pracy.
Wada tej metody!
Moim zdaniem konieczność częstego uzupełniania, nawet co 2 tygodnie, żeby rzęsy wyglądały estetycznie.
Rozwój stylizacji rzęs wprowadził na rynek metody objętościowe. Ich zaletą jest trwałość, możliwość zasłonięcia kępkami ubytków międzyrzęsowych i uzyskanie objętości przy rzadkich rzęsach. W metodach objętościowych im cieńsza rzęsa, tym możemy pozwolić sobie na większe zagęszczenie.
Wada tej metody!
Nieprawidłowy dobór objętości, grubości w stosunku do stanu rzęs naturalnych.
Obecnie po czasie dużych objętości widoczny jest powrót do pierwotnego trendu naśladowania natury, co jest bezpieczne dla naszych rzęs, estetyczne i wygodne. Marzysz o naturalnie podkreślonym oku na co dzień? Przedłużanie i zagęszczanie rzęs gwarantuje uzyskanie zniewalającego spojrzenia bez konieczności codziennej, często czasochłonnej stylizacji przy użyciu mascary, eyelinera czy cieni. Zabieg doczepiania rzęs jest w pełni bezpieczny, jeśli wykonywany jest przez profesjonalistę. Zagęszczanie naturalnych rzęs jest całkowicie bezpieczne, nie podrażnia ani nie uczula okolicy oka. Efekt utrzymuje się około miesiąca i jest całkowicie odporny na wodę, dzięki czemu w każdej sytuacji będziesz wyglądać zjawiskowo.

Jak dbać o rzęsy?
– dniu zabiegu najlepiej nie malować oczu – może to dodatkowo natłuścić rzęsy, co wpłynie na trwałość i przyczepność kleju
– 24h po zabiegu dbać o to by do oczu nie dostała się woda, ani wilgoć.
– 24h po zabiegu unikać basenów i saun, solarium – osłabiają trwałość kleju
– 24h po zabiegu nie dotykaj rzęs
– do higieny rzęs przedłużanych należy stosować szampon do  rzęs przedłużanych
– nie należy używać wokół oka wacików, gdyż może zostawić resztki włókien na rzęsach
– nie używaj substancji zawierających olej wokół oczu, tłuste kosmetyki osłabiają trwałość kleju
– nie wyrywaj ich samodzielnie, sztuczna rzęsa wypadnie wtedy wraz z naturalną
– po 3-4 tygodni od zabiegu należy uzupełnić rzęsy

Czy przedłużanie rzęs szkodzi naturalnym rzęsom?
Nie, prawidłowo wykonana usługa nie ma najmniejszego wpływu na stan rzęs naturalnych. Cykl życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni i w tym właśnie czasie następuje wymiana rzęs na nowe. Najgorszym grzechem w stylizacji rzęs jest brak umiejętności stylistki, czyli sklejanie rzęs oraz nieodpowiedni dobór rzęs. Regularne korzystanie z takich właśnie usług może doprowadzić do widocznych ubytków, rzęsy naturalne staną się łamliwe i potrzeba będzie sporo czasu na regenerację.
Po zdjęciu sztucznych rzęs zawsze odnosi się wrażenie, że włoski wyglądają dużo gorzej, są cieńsze, rzadsze i krótsze. Wynika to jednak bardziej z tego, że przyzwyczaiłyśmy się do spektakularnych, podkręconych rzęs.
W Abacosun stosujemy rzęsy Secret Lashes: jedwabne, najwyższej jakości. Każda rzęsa przyklejana jest za pomocą wodoodpornego, farmaceutycznie przetestowanego kleju. Długość, grubość i kształt zastosowanych rzęs dobierane są indywidualnie, dzięki czemu nie ma ryzyka uzyskania efektu sztuczności czy “pajęczych nóżek”.

Przedłużanie rzęs – błędy
Jakie błędy mogą popełnić stylistki przedłużania rzęs i z czym to się wiąże?
Wykorzystanie słabych jakościowo materiałów – wiadomo, że jakość ma znaczenie, i to ogromne. Tanie produkty są sztywne i nieelastyczne w dotyku, w całości tworzą niedopasowany efekt. A płyny używane przy zabiegu mogą wywołać alergię.
Posklejane rzęsy – bardzo częsty błąd, którego klientka nie jest w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka. Posklejane sztuczne rzęsy mogą zaburzyć proces wzrostu rzęs naturalnych.
Rzęsy bardzo blisko przyklejone do powieki – przez co klientka może odczuwać dyskomfort. Poczucie kłucia, swędzenia. Odczuwa się wtedy ciągłą potrzebę drapania oczu, przez co rzęsy szybciej wypadają. Ten dyskomfort minie, kiedy rzęsy trochę odrosną.
Rzęsy za daleko przyklejone od powiek – co powoduje mocniejsze obciążenie rzęs naturalnych. Gdy popełni się ten błąd, rzęsy wyglądają jakby klientka wykonała zabieg przynajmniej tydzień temu, czyli są poplątane i nie wyglądają „świeżo”.
Źle dobrana metoda do rzęs naturalnych – zbyt długie czy za grube rzęsy mogą obciążać rzęsy naturalne. Jeżeli stylistka nieprawidłowo dobrała rzęsy (czy też klientka chce bardzo długie i gęste rzęsy, a naturalne ma słabe i cienkie), to nie ma żadnej gwarancji, że naturalne rzęsy nie zostaną uszkodzone.
Nieprawidłowo dobrany efekt do urody – istnieją określone reguły, według których przeprowadzany jest zabieg i dobierany jest efekt przedłużonych rzęs, np. do twarzy, oczu kobiety.
Te wszystkie błędy wynikają z braku wystarczającej wiedzy i doświadczenia u stylistek.
Po zabiegu rezultat jest natychmiastowy, spojrzenie jest bardziej wyraziste, oko podkreślone. Trzeba jedynie pamiętać, aby co 3-4 tygodnie uzupełnić rzęsy. Uzupełnianie ubytków pozwoli zachować piękny rezultat. Zabiegi w naszym gabinecie wykonuje doświadczona i wykwalifikowana osoba, więc nie ma powodów do obaw. Zabieg wykonywany jest profesjonalnie, z użyciem najlepszych jakościowo materiałów.